Programblad

tisdag 17 september
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

torsdag 19 september
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 20 september
  • Kl 07:00
    Bön

söndag 22 september
  • Kl 10:00
    Tillsammangudstjänst

    Viveka Poluha m. fl.

måndag 23 september
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 24 september
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 18:00
    Gudstjänstrådet

torsdag 26 september
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 27 september
  • Kl 07:00
    Bön

lördag 28 september
  • Kl 16:00
    Undervisning: Lovsång

    Rikard Sundström, Aneby (gemensamt med Pingstkyrkan i Betelkyrkan)

  • Kl 19:00
    Lovsångsgudstjänst

    Rikard Sundström, Aneby (gemensamt med Pingstkyrkan i Betelkyrkan)

söndag 29 september
  • Kl 10:00
    Gemensam gudstjänst

    Rikard Sundström, Aneby (gemensamt med Pingstkyrkan i Betelkyrkan), Äventyret

  • Kl 16:00
    Öppna Händer

    Gårdsfest, Ågårdsvägen 40

måndag 30 september
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 1 oktober
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Styrelsemöte

torsdag 3 oktober
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 4 oktober
  • Kl 07:00
    Bön

lördag 5 oktober
  • Kl 09:00
    Kvinnofrukost

    Annelie Jonsson (biljetter hos Nystrands Ur & Guld)

  • Kl 19:00
    Lovsångskväll

    Lärare och elever från Bibelskola Livskraft

söndag 6 oktober
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    Lärare och elever från Bibelskola Livskraft, nattvardsfirande, Äventyret

  • Kl 16:00
    Öpnna Händer

    Gårdsfest, Ågårdsvägen 40

måndag 7 oktober
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 8 oktober
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Träff för cellgruppledare

onsdag 9 oktober
  • Kl 18:30
    Alphakurs

    "Prova på-kväll" för intresserade (anmälan)

torsdag 10 oktober
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 11 oktober
  • Kl 07:00
    Bön

lördag 12 oktober
  • Kl 18:00
    Återträff Minisemester Senoren

söndag 13 oktober
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    Boris Nilsson, Äventyret

  • Kl 16:00
    Samtalssamling LKS

    20-50 om 2030 (se vidare annonsering)

måndag 14 oktober
  • Kl 19:00
    Nehemjagruppen

    Tobias Ravert och Ulf Cahn: "Vi får aldrig glömma Förintelsen – Men vad händer med Antisemitismen i dag?"

tisdag 15 oktober
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Styrelseträff

torsdag 17 oktober
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 18 oktober
  • Kl 07:00
    Bön

lördag 19 oktober
  • Kl 10:00
    Ekumenisk barnkördag

  • Kl 13:00
    Ekumenisk undervisningsdag (LKS)

    Lars Johansson, Örebro

söndag 20 oktober
  • Kl 16:00
    Ekumenisk Tillsammansgudstjänst (LKS)

måndag 21 oktober
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 22 oktober
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

torsdag 24 oktober
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 25 oktober
  • Kl 07:00
    Bön

söndag 27 oktober
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    Boris Nilsson, Äventyret, efter kyrkkaffet Församlingsmöte

måndag 28 oktober
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 29 oktober
  • Kl 14:00
    Språkcafé

torsdag 31 oktober
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 1 november
  • Kl 07:00
    Bön

söndag 3 november
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    nattvardsfirande, Äventyret

måndag 4 november
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 5 november
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

torsdag 7 november
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 8 november
  • Kl 07:00
    Bön

söndag 10 november
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

måndag 11 november
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 12 november
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

torsdag 14 november
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 15 november
  • Kl 07:00
    Bön

lördag 16 november
  • Kl 09:00
    Kvinnorfrukost

    Irma Janzon

söndag 17 november
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    Irma Janzon

måndag 18 november
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 19 november
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Styrelseträff

torsdag 21 november
  • Kl 14:00
    RPG-samling

    Jard Samuelsson

  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 22 november
  • Kl 07:00
    Bön

  • Kl 19:00
    En Julkonsert

    FOLK, Jonas Sandwall (biljetter, till förmån för Erikshjälpen)

söndag 24 november
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

måndag 25 november
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 26 november
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

torsdag 28 november
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 29 november
  • Kl 07:00
    Bön

söndag 1 december
  • Kl 10:00
    Tillsammansgudstjänst 1 advent

måndag 2 december
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 3 december
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Styrelsemöte

torsdag 5 december
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 6 december
  • Kl 07:00
    Bön

måndag 9 december
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 10 december
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Nehemjagruppen

    bön för Israel

torsdag 12 december
  • Kl 18:00
    Minor och What´s Up

fredag 13 december
  • Kl 07:00
    Bön