Programblad

Deprecated: strpos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /customers/d/f/8/betelkyrkan.net/httpd.www/wp-content/plugins/google-calendar-events/includes/functions/shared.php on line 305
tisdag 12 november
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

torsdag 14 november
  • Kl 18:00
    Minior och What´s Up

  • Kl 19:30
    Körövning (1 advent)

fredag 15 november
  • Kl 07:00
    Bön

lördag 16 november
  • Kl 09:00
    Kvinnorfrukost

    Fängelsepastor Irma Janzon: Kumlaanstalten - en plats för försoning? (biljetter hos Nystrands Ur & Guld)

söndag 17 november
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    Irma Janzon, Äventyret

måndag 18 november
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 19 november
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Styrelseträff

onsdag 20 november
  • Kl 18:30
    Alpha-kurs

torsdag 21 november
  • Kl 14:00
    RPG-samling

    Jard Samuelsson

  • Kl 18:00
    Minior och What´s Up

  • Kl 19:30
    Körövning (1 advent)

fredag 22 november
  • Kl 07:00
    Bön

  • Kl 19:00
    En Julkonsert

    FOLK, Jonas Sandwall (biljetter, till förmån för Erikshjälpen)

söndag 24 november
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    Boris Nilsson, Äventyret

  • Kl 18:00
    Al Massira farsi

måndag 25 november
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 26 november
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

torsdag 28 november
  • Kl 18:00
    Minior och What´s Up

  • Kl 19:30
    Körövning (1 advent)

fredag 29 november
  • Kl 07:00
    Bön

  • Kl 08:00
    Stensbergskolans adventssamling

söndag 1 december
  • Kl 10:00
    Tillsammansgudstjänst 1 advent

    Viveka Poluha m.fl.

måndag 2 december
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 3 december
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Styrelsemöte

onsdag 4 december
  • Kl 18:30
    Alpha-kurs

torsdag 5 december
  • Kl 18:00
    Minior och What´s Up

fredag 6 december
  • Kl 07:00
    Bön

söndag 8 december
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    Daniel Ruuth, nattvardsfirande, Äventyret

måndag 9 december
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 10 december
  • Kl 10:00
    Spädbarnsrytmik

  • Kl 14:00
    Språkcafé

  • Kl 19:00
    Nehemjagruppen

    bön för Israel

torsdag 12 december
  • Kl 18:00
    Minior och What´s Up

fredag 13 december
  • Kl 07:00
    Bön

  • Kl 08:00
    Kungshögskolans luciafirande

söndag 15 december
  • Kl 17:00
    Tillsammansgudstjänst

    med barngruppernas julfest

måndag 16 december
  • Kl 19:00
    Bön

tisdag 17 december
  • Kl 14:00
    Språkcafé

onsdag 18 december
  • Kl 18:30
    Alpha-kurs

söndag 22 december
  • Kl 10:00
    Gudstjänst

    Boris Nilsson

tisdag 24 december
  • Kl 17:00
    Julbön

    Hanna Petersson, Boris Nilsson m.fl.

torsdag 26 december
  • Kl 17:00
    Julens sång- och musikmöte

    (Gemensamt med Pingstkyrkan i Betelkyrkan)

söndag 29 december
  • Kl 10:00
    Ingen gudstjänst!

söndag 5 januari
  • Kl 17:00
    Nattvardsgudstjänst

söndag 12 januari
  • Kl 10:00
    Årshögtid

söndag 9 februari
  • Kl 14:00
    Församlingens årsmöte